Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
październik
10 '17

Filtry oddechowe i inne

Filtry oddechowe i inne

(...) Filtry oddechowe zwiększające wydajność maszyn czy niezawodne uszczelnienia mechaniczne do pomp to konkretne oferty dla konkretnych klientów. Przeciętny Kowalski raczej nie będzie zainteresowany, takimi artykułami jak: filtry oddechowe zwiększające wydajność maszyn czy niezawodne (...)

Publikacje: biznes, filtr, maszyna, produkcja, przemysł, smarowanie

 
wrzesień
01 '17

Oswietlenie dla hali produkcyjnej.

Oswietlenie dla hali produkcyjnej.

(...) Właściciele firm produkcyjnych, bez względu na to, czy są to duże firmy, czy małe rodzinne przedsiębiorstwa, muszą dbać o odpowiednie oświetlenie hali produkcyjnej, na której odbywa się produkcja i gdzie pracuje rzesza ludzi, wykonująca swoje obowiązki. W przypadku małych hal, problem jest o wiele mniejszy, bo i oświetlenie przemysłowe led, znajdzie się tutaj w dużo mniejszej ilości, niż będzie miało to (...)

Publikacje: biznes, oświetlenie, produkcja, światło

 
listopad
14 '16

Rozwój własnej firmy czyli zarządzanie jakością

Rozwój własnej firmy czyli zarządzanie jakością

(...) Prowadzisz firmę produkcyjną i chciałbyś ją unowocześnić. Nie wiesz od czego zacząć zmianę, tak aby twoi pracownicy stali się bardziej efektywni a produkcja wzrosła bez znaczących wzrostów poziomu kosztów stałych i zmiennych. Do tej pory wszystko działało w odpowiedni sposób, jednak zagłębiając się w fachową literaturę okazało się że powinieneś implementować zmiany mające na celu wprowadzanie na rynek większej ilości produktów, co bardziej istotne jakość twoich produktów powinna być także wyższa. Jeżeli działasz w branży spożywczej, to tym bardziej odpowiedni system zarządzania bezpieczeństwem żywności (np. ISO (...)

Publikacje: biznes, produkcja, rolnictwo

 
lipiec
01 '16

Czym jest automatyka przemysłowa?

Czym jest automatyka przemysłowa?

(...) Ekspert: http://induprogress.plAktualnie trudno wyobrazić sobie aby jakiekolwiek większe przedsiębiorstwo nie korzystało z szeroko pojętej atomatyki przemysłowej. Automatyka przemysłowa jest to dział automatyki zajmujący się optymalizacją produkcji przedsiębiorstwa. Są to rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę przedsiębiorstwa. Jest to dopasowywanie odpowiednich maszyn do poszczególnych procesów produkcyjnych. W znacznym stopniu takie urządzenia zastępują pracę ludzkich rąk. Jak wiadomo, maszyny są o wiele sprawniejsze i mogą pracować bez przerwy, dzięki czemu okazują się lepszym rozwiązaniem, niż standardowi pracownicy. Oczywiście czynnik ludzki w procesach produkcji również jest potrzebny, do nadzorowania i usprawniania pracy maszyn. Jednak dzięki maszynom jesteśmy w stanie wytworzyć w krótszym czasie większą ilość produkcji przy mniejszych kosztach. Dla firm, których działalność obejmuje całą Polskę, lub nawet jest znana za granicą, takie rozwiązanie jest konieczne, do zapewnienia (...)

Publikacje: biznes, produkcja

 
październik
26 '15

Dodatki do tworzyw sztucznych

Dodatki do tworzyw sztucznych

(...) Zapotrzebowanie przemysłu na tworzywa sztuczne o coraz lepszych właściwościach powoduje powstawanie nowych materiałów. Pracuje się również nad zmienianiem właściwości dobrze już znanych materiałów. Wykorzystuje się w tym cele dodatki do pcw  Zastosowanie stosunkowo niewielkich ilości (...)

Publikacje: biznes, pcv, pcw, plastik, produkcja

 
wrzesień
27 '15

Technologie montażu elementów elektronicznych

Technologie montażu elementów elektronicznych

(...) Współczesne urządzenia elektroniczne są bardzo skomplikowane. W toku dziejów, wraz z postępującą miniaturyzacją urządzeń, rozwój elektroniki wymusił powstanie nowych technologii montażu.Montowanie układów elektronicznychAby urządzenie działało poprawnie i było niezawodne, montaż elektroniki musi spełnić odpowiednie wymogi. Przede wszystkim montaż elementów elektronicznych musi zapewnić ich połączenie elektryczne według zadanego przez projektanta schematu. Na tym opiera się istota działania urządzenia elektronicznego.Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie elementom elektronicznym odpowiedniej stabilności mechanicznej. Urządzenia elektroniczne od zawsze poddawane są przeciążeniom, powstającym np. podczas upadku. Nie można pozwolić, aby spowodowały one utratę ciągłości elektrycznej obwodów lub wręcz wyłamanie elementów elektronicznych z płytki.Współcześnie stosuje się dwa typy montażu elektroniki: montaż THT i SMD. Każdy z nich spełnia powyższe kryteria.Montaż przewlekanyDo elementów o dużych gabarytach stosuje się głównie ten pierwszy. Montaż przewlekany (THT) polega (...)

Publikacje: biznes, produkcja

 
czerwiec
27 '15

Wyposażenie magazynu

Wyposażenie magazynu

(...) Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy. Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni. Producenci regałów proponują coraz nowsze rozwiązania techniczne i (...)

Publikacje: biznes, magazyny, produkcja

 
maj
20 '15

Podstawowe konstrukcje suwnic

Podstawowe konstrukcje suwnic

(...) Czym jest suwnica? Suwnica jest urządzeniem, które pracuje w ruchu przerywanym. Posiada mechanizm podnoszenia i opuszczania tzw. wciągnik lub wciągarkę. Suwnice służą do przenoszenia materiałów w pionie i poziomie, w przestrzeni która jest ograniczona przez trzy czynniki. Są to: długość toru jazdy, szerokość pomostu oraz wysokość opuszczania i podnoszenia. Podstawowe rodzaje suwnic Wyróżnia się trzy podstawowe, najczęściej spotykane rodzaje suwnic: pomostową, podwieszaną oraz bramową. Suwnice pomostowe określane są również mianem suwnic natorowych. Zazwyczaj są one montowane w środku hal przemysłowych. Składają się z pomostu oraz szyn, które instalowane są w górnej części hali. Kratownicowy pomost przetacza się po szynach. Największe (...)

Publikacje: biznes, maszyny, produkcja

 
luty
16 '15

Magazynowe trendy

Magazynowe trendy

(...) Jaki rodzaj regału będzie odpowiedni do magazynu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze jego powierzchnie oraz jaki towar będziemy przechowywać. Ma to kluczowe znaczenie dla efektywności takiego magazynu. Pierwszym przykładem jest regał simplos, który stosuje się w przypadku, kiedy będziemy przenosić średnie lub małe towary i będziemy to wykonywać ręcznie. Takie rozwiązanie świetnie się nada w przypadku małych lub średnich magazynów.Na rynku najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem (...)

Publikacje: biznes, magazyny, produkcja, wyposażenie magazynów

 
styczeń
01 '15

Namioty magazynowe

Namioty magazynowe

(...) Przedsiębiorstwom zajmującym się sprzedażą bądź wytwórstwem większych partii towarów, dużą trudność sprawia ich przechowywanie. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem mogą okazać się namioty magazynowe. Konstrukcja takich namiotów jest zbudowana ze stalowych rur ocynkowanych. Są one konstrukcjami całorocznymi, posiadają zabezpieczenia antykorozyjne (cynkowanie ogniowe). Pokrycie takiej konstrukcji stanowią atestowane materiały brezentowe (niepalne, higieniczne). Występują też w sprzedaży wersje z podłogą. Ściany boczne takiego namiotu magazynowego mogą być wykonane z materiału prezentowego podobnie jak dach lub blachy trapezowej falistej czy warstwowej płyty. Halę taką przytwierdza się do podłoża za pomocą (...)

Publikacje: biznes, produkcja

 
listopad
14 '14

Rolnictwo jako rodzaj przedsiębiorstwa

Rolnictwo jako rodzaj przedsiębiorstwa

(...) Materiał przygotowany przez właściciela funduszu inwestycyjnego Rolnictwo jest dziedziną gospodarki, bez której nie istniałaby możliwość funkcjonowania, a przede wszystkim konsumpcji. Należy wspomnieć, iż to właśnie sektor jakim jest rolnictwo - zapewnia nam przetrwanie i dostarcza potrzebną nam żywność.Zawód, jakim jest bycie rolnikiem jest zajęciem dla osób pracowitych oraz uwielbiających spokojne życie na wsi. Wczesne wstawanie oraz dzień pełen obowiązków, niejednokrotnie dostarcza rolnikowi satysfakcji oraz środki pieniężne konieczne do przetrwania. Rolnik nie jest wyłącznie pracownikiem fizycznym, lecz musi stawać się menadżerem danego gospodarstwa rolnego. Odpowiednia znajomość (...)

Publikacje: biznes, produkcja, rolnictwo

 
czerwiec
13 '14

Obuwie ochronne to konieczność

Obuwie ochronne to konieczność

(...) Praca w zakładzie przemysłowym, wymaga posiadania odpowiedniego stroju. Jest on wymagany nie tylko dla wygody pracy, ale przede wszystkim dla jej bezpieczeństwa i higieny. Oprócz stroju, bardzo istotną rzeczą jest obuwie ochronne. Potrzebne dla ochrony stóp przed zagrożeniami. Różnorodność zagrożeń, zależna jest od branży zakładu przemysłowego, stanowiska pracy i - na przykład - obsługiwanych maszyn, obuwie ochronne, to bardzo szeroki temat. W zależności od zagrożeń dla (...)

Publikacje: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

 
maj
19 '14

Z czego budować hale?

Z czego budować hale?

(...) Hale przemysłowe znajdują bardzo szerokie zastosowania, przede wszystkim jako magazyny i hale produkcyjne. Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć przed zainwestowaniem w tego typu budynek, jest wybór materiału budowlanego. Na rynku istnieje kilka różnych rozwiązań, warto poznać ich wady i zalety.Jedną z możliwości jest budowa hali murowanej. Hale tego typu są zazwyczaj postrzegane jako bardziej wytrzymałe i odporne na działanie warunków zewnętrznych oraz upływ (...)

Publikacje: biznes, budownictwo, produkcja, przemysł

 
maj
19 '14

Trowalizacja - co to jest?

Trowalizacja - co to jest?

(...) Bardzo często powierzchnia produkowanych elementów jest brudna. Zabrudzenia powstają podczas wytwarzania produktów. Często są to osady, które trudno usunąć zwykłymi metodami. Jest to problem w wielu dziedzinach gospodarki, dlatego powstały zakłady specjalizujące się w tego typu usługach. Jest na nie duży popyt w wielu gałęziach przemysłu, na przykład w samochodowym, lotniczym, a szczególnie w odlewniczym.Są różne metody mechanicznej obróbki powierzchni. Jedną z nich jest bębnowanie. W zbiorniku urządzenia umieszcza się wsad, na który składają się zanieczyszczone części oraz luźne ścierniwo. Oczyszczanie przedmiotów następuje podczas ruchu rotacyjnego (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł

 
kwiecień
24 '14

Armatura przemysłowa z internetu

Armatura przemysłowa z internetu

(...) przykładem takiej sytuacji jest serwis wwwCo więcej sprzedawcy internetowi oferują Państwu zdecydowanie większy wybór. W kategorii armatura przemysłowa znajdziemy całą gamę produktów: złącza, opaski, zawory czy końcówki. Za pośrednictwem internetu o wiele też prościej dokonać wyboru pośród producentów. Nie trzeba już biegać po tradycyjnych sklepach w celu znalezienie produktów odpowiedniej marki. Wystarczy, że zaznaczymy kategorię produktów, producenta, cena i na jednym z wielu sklepów oferujących armaturę przemysłową wyskoczą nam oczekiwane wyniki. Co (...)

Publikacje: armatura przemysłowa, biznes, produkcja

 
luty
22 '14

Obróbka metali

Obróbka metali

(...) Koncern High-Tech-Industrial to czołowy lider w dostarczaniu do różnych gałęzi przemysłu specjalnych i wysokojakościowych produktów technologicznych a także ich serwisu. Produkty przedsiębiorstwa Polnordea posiadają odpowiednie certyfikaty jakościowe i ekologiczne. Gama produktów zawiera m.in.:Środki antykorozyjne, środki myjące oraz środki dla przemysłu papierniczego: produkty z serii Rust Veto - ogromna gama środków do zabezpieczeń antykorozyjnych: produkty dające różne rodzaje filmu: suchy, przezroczysty, cienki, gruby, neutralizatory odcisków palców, niepalne płyny hydrauliczne, trudnopalne płyny hydrauliczne, płyny technologiczne. Produkty rozpuszczalnikowe, olejowe i na bazie wody, zapewniające ochronę długo i krótkoterminową przy przechowywaniu w pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz.Środki do obróbki wiórowej: Produkty Hocut - są to syntetyczne, wodorozcieńczalne emulsje i chłodziwa. (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł

 
luty
06 '14

Dlaczego widoczność po zmroku jest tak ważna?

Dlaczego widoczność po zmroku jest tak ważna?

(...) odblaskowe nie są dla naszych dzieci 'obciachowe', także zwiększa się prawdopodobieństwo noszenia przez dzieci ów artykułów. Poza tym na tej samej zasadzie działają opaski samozamykające lub gadżety odblaskowe.Do rodzajów materiałów odblaskowych możemy zaliczyć:- taśmy odblaskowe- webbing- taśmy odblaskowe trudnopalne- rzepy- logo odblaskowe- dzianiny- piping- opaskiDla osób aktywnych sportowo, skutecznym rozwiązaniem są kamizelki odblaskowe, z pomocą których sportowcy (...)

Publikacje: bhp, biznes, odzież robocza, produkcja

 
luty
03 '14

Wyroby skrobiowe w przemyśle spożywczym

Wyroby skrobiowe w przemyśle spożywczym

(...) Białko ziemniaczane określane jest szczególnie ważnym elementem oraz komponentem  pasz dla zwierząt, które należą do grupy hodowlanych. Charakteryzuje się dużą strawnością a także zawartością czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak suszenie, odwodnienie i termiczno-kwasową koagulację.W branży istnieje naprawdę sporo firm, które trudnią się wytwarzaniem oraz przetwarzaniem produktów ze skrobi oraz jej pochodnych. Nie tylko białko ziemniaczane jest przetwarzane, w komplecie występują również tego typu produkty jak klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł spożywczy, rolnictwo

 
luty
02 '14

Dbałość i pielęgnacja produktów drewnianych

Dbałość i pielęgnacja produktów drewnianych

(...) Produkty drewniane są elementem nieodłącznie obecnym w naszej codzienności. Należy do nich cała gama elementów, zarówno większych jak i zupełnie małych, a więc począwszy od mebli, poprzez dodatki,  w tym także elementy kuchenne, z których korzystamy na co dzień. Należą one do grupy produktów użytkowych oraz produktów do kontaktu z żywnością, dlatego też część  nie zawsze ich pielęgnacja przebiega na takiej samej zasadzie. W przypadku tych produktów drewnianych,  które mają bezpośrednio kontakt (...)

Publikacje: biznes, meble, produkcja, rolnictwo

 
styczeń
19 '14

Części do kombajnów

Części do kombajnów

(...) Części zamienne produkowane w przez przedsiębiorstwo Zoltrix to wysokiej jakości części takie jak:- elementy zabezpieczające i łączące takie jak tuleje, sworznie, zatyczki, haki.- elementy układu zawieszenia między ciągnikiem a maszyną pracującą.- układy hydrauliczne oraz sterowniki do obsługi zawieszeń.Maszyny rolnicze wykorzystywane są do wielu prac polowych, ziemnych w rolnictwo i (...)

Publikacje: biznes, maszyny, produkcja, rolnictwo

 
styczeń
18 '14

Materiały wykorzystywane w przemyśle

Materiały wykorzystywane w przemyśle

(...) Okładziny cierne Industrial Components produkowane są z przędzy krzemianowoglinowej o zwiększonej zawartości włókien nieorganicznych (ok. 27%) o bardzo cienkich włóknach jednostkowych, pojedyńczo zbrojonej drucikiem mosiężnym, po czym nasączane są specjalnym impregnatem na bazie żywic. Produkcja uszczelnień technicznych i materiałów termoizolacyjnych to najważniejsze pola funkcjonowania firmy Industrial Components. Specjalizujemy się w dystrybucji i produkcji tkanin termoizolacyjnych, uszczelnień sznurowych bezazbestowych, materiałów ciernych i tkanin technicznych. Włożyliśmy ogromne fundusze w ultranowoczesny park maszynowy, który przy udziale najnowszych technologii produkcyjnych oraz przy udziale wyszkolonej (...)

Publikacje: biznes, produkcja

 
grudzień
14 '13

Urządzenia wagowe

Urządzenia wagowe

(...) Obecnie produkowane wagi to w większości nowoczesne wagi elektroniczne stosowane w wielu obszarach oraz gałęziach przemysłu. Proponujemy Państwu: wagi pocztowe, wagi laboratoryjne, wagi zbiornikowe, wagi pomostowe, wagi osobowo-lekarskie, wagi sklepowe i potężne wagi samochodowe o nośności do ton. Nasz dział serwisowy dopasowuje odpowiednie terminale, mierniki oraz oprogramowanie komputerowe instalowane w wagach do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wszystkie oferowane przez (...)

Publikacje: biznes, produkcja, wagi

 
grudzień
11 '13

Zawartość tłuszczy

Zawartość tłuszczy

(...) Przedsiębiorstwo Spomasz Bełżyce to ceniony i znany producent wytwarzający urządzenia dla przemysłu spożywczego, pełniące wyposażenie linii technologicznych w przemyśle mleczarskim, winiarskim, spożywczym i browarniczym. Dla branży spożywczej zakład produkuje podzespoły do zestawiania linii technologicznych w takich przedsiębiorstwach jak: fabryki napojów, przecierów, czekolady, ciastek, koncentratów, majonezów, karmy dla kotów i psów, lodów, ketchupów, soków, chrupek, a także wymienników płytowych i rurowych dla ciepłownictwa. Wymienniki ciepłaZasadniczym elementem wymienników ciepła płytowych jest pakiet płyt strumieniowych zawieszonych na (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł spożywczy