Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
marzec
04 '16

Cechy dobrej rury kotłowej

Janusz Wójcik

Janusz Wójcik

Rury to elementy metalowe, w przekroju w kształcie pierścienia o znacznej długości. Przeznaczone są do transportowania cieczy lub gazów w przemyśle. Rury kotłowe znajdują zastosowanie w takich miejscach jak kotły, przegrzewacze pary, przewody parowe. Jednak w wielu przypadkach stosowane są również jako przenośnik żrących i niebezpiecznych substancji chemicznych.

Ich zastosowanie oraz fakt, że często są stosowane w pobliżu środowiska naturalnego wymusza ich jak najbardziej szczelną oraz odporną konstrukcję. Rury są wykonywane z konsultacją z klientem. Dzięki temu uniknąć można w przyszłości wielu przykrych niespodzianek. Dobrze dobrana względem swoich przyszłych zadań rura będzie z całą pewnością spełniała swoje zadanie przez długi czas. Do wyboru są rury żaroodporne, kwasoodporne i takie o bardzo grubych ścianach. Dzięki zastosowaniu specjalnych stopów metali rury nie odkształcają się, nie przecierają i nie tracą gęstości nawet gdy codziennie przez wiele godzin wystawione są na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, wysokiej temperatury i ekstremalnego ciśnienia.

Rury kotłowe cechują się również wysoką estetyką. W dużej mierze odpowiada za to ich wykończenie, które również odgrywa dużą rolę w całym procesie pracy. Rury mogą być wykończone na zimno lub gorąco, o powierzchni chropowatej, gładkiej lub polerowanej. Zanim rury trafią do klienta są poddawane procesom mającym na celu ich umocnienie również od zewnątrz, co jest tak samo istotne jak wytrzymałość wewnątrz.

Może to być na przykład wytrawianie poprzez zanurzenie w roztworze kwasowym w celu rozpuszczenia niezabezpieczonej powierzchni. Inną metodą na wyżarzanie, szlifowanie i polerowanie. Dzięki wyżarzaniu przekonać się można o zachowaniu rury w warunkach docelowych. Polerowanie pozwala uzyskać wysoką estetykę wyglądu danych elementów metalowych ale również odpowiada za poprawienie parametrów jakościowych powierzchni. Dzięki temu znacznie szerszy staje się zakres zastosowania rur, począwszy od przemysłu galwanicznego aż do dekoracyjnego.

Autorem opracowania jest Krzysztof Dudziak, specjalista ds. sprzedaży rur i blach kotłowych w grupie RTR.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Rolnictwo, Budownictwo, Dom, Magazyny

Piszą na tym blogu

Stanisław Kownacki, Kazimierz Trela, Janusz Wójcik

Archiwum

Październik 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Marzec 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Czerwiec 2015, Maj 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Listopad 2014, Lipiec 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013