Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
lipiec
01 '16

Czym jest automatyka przemysłowa?

Stanisław Kownacki

Stanisław Kownacki

Ekspert: http://induprogress.pl
Aktualnie trudno wyobrazić sobie aby jakiekolwiek większe przedsiębiorstwo nie korzystało z szeroko pojętej atomatyki przemysłowej. Automatyka przemysłowa jest to dział automatyki zajmujący się optymalizacją produkcji przedsiębiorstwa. Są to rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę przedsiębiorstwa. Jest to dopasowywanie odpowiednich maszyn do poszczególnych procesów produkcyjnych. W znacznym stopniu takie urządzenia zastępują pracę ludzkich rąk. Jak wiadomo, maszyny są o wiele sprawniejsze i mogą pracować bez przerwy, dzięki czemu okazują się lepszym rozwiązaniem, niż standardowi pracownicy. Oczywiście czynnik ludzki w procesach produkcji również jest potrzebny, do nadzorowania i usprawniania pracy maszyn. Jednak dzięki maszynom jesteśmy w stanie wytworzyć w krótszym czasie większą ilość produkcji przy mniejszych kosztach. Dla firm, których działalność obejmuje całą Polskę, lub nawet jest znana za granicą, takie rozwiązanie jest konieczne, do zapewnienia odpowiedniej ilości produkcji. Tak więc, w dzisiejszych czasach funkcjonowanie większego przedsiębiorstwa bez udziału szeroko pojętej automatyki przemysłowej jest niemożliwe. W małych przedsiębiorstwach również coraz częściej spotyka się rozwiązania technologiczne, do wytwarzania produkcji. Warto pamiętać o tym, że maszyny pracują dużo szybciej i znacznie dłużej niż ludzie. Na maszyny również nie ponosi się takich kosztów jak na pracownika. Oczywiście konieczna jest odpowiednia konserwacja i naprawa sprzętu, ponieważ wszystko po jakimś czasie się zużywa, jednak koszty naprawy takich maszyn są ponoszone raz na jakiś czas. W efekcie, koszty jakie należy ponieść na maszyny są dużo niższe niż miesięczna pensja pracownika. Oczywiście nie można zrezygnować całkowicie z pracy człowieka, ponieważ ktoś musi nadzorować pracę maszyn, jednak maszyny znacznie optymalizują pracę całego przedsiębiorstwa. Zmniejszają koszty produkcji, dzięki czemu znacznie zwiększają zyski całego przedsiębiorstwa. Jest to bardzo przydatne.

biznes
produkcja

frazy kluczowe: biznes, produkcja


 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Rolnictwo, Budownictwo, Dom, Magazyny

Piszą na tym blogu

Stanisław Kownacki, Kazimierz Trela, Janusz Wójcik

Archiwum

Październik 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Marzec 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Czerwiec 2015, Maj 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Listopad 2014, Lipiec 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013