Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
luty
16 '15

Magazynowe trendy

Kazimierz Trela

Kazimierz Trela

Jaki rodzaj regału będzie odpowiedni do magazynu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze jego powierzchnie oraz jaki towar będziemy przechowywać. Ma to kluczowe znaczenie dla efektywności takiego magazynu.

Pierwszym przykładem jest regał simplos, który stosuje się w przypadku, kiedy będziemy przenosić średnie lub małe towary i będziemy to wykonywać ręcznie. Takie rozwiązanie świetnie się nada w przypadku małych lub średnich magazynów.

Na rynku najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem okazały się regały paletowe, które też są stosunkowo tanie i łatwe w montażu. W takim wypadku mamy dobry i szybki dostęp do towaru, który umieszczony został na paletach. Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest możliwość indywidualnego dostosowania regałów w zależność od potrzeb oraz ich skuteczność.

Kolejny przykład to regały półkowe, które wykorzystywane są uniwersalnie w przypadku lekkich lub średnio ciężkich towarów. Do ich największych zalet zaliczyć można przede wszystkim łatwość montażu i demontażu zarówno w pionie jak i poziomie.

Regały wspornikowe i przepływowe stosowane są do większych gabarytów a ich montaż wymaga odpowiedniego planowania. W ich przypadku warto wspomnieć o czasie, jaki zyskujemy podczas ładunku, gdy zastosujemy właśnie takie rozwiązanie.

Bez regałów nikt nie wyobraża sobie odpowiedniego magazynowania towarów. Jednak nie każdy wie jak wiele zależy od ich rozmieszczenia. Warto, zatem zasięgać rady fachowców i zapewnić sobie profity z odpowiedniego planowania.

Magazyn to nie tylko regały magazynowe. To też odpowiednie wyposażenie. W tym wypadku maszyny, ale tylko od najlepszych producentów. Tylko takie będą w stanie sprostać stawianym przed nimi wymaganiom i zapewnić odpowiednia skuteczność. Wózki widłowe, podnośniki i dźwigi wymagają odpowiednio przeszkolonego personelu, który wykorzysta ich pełny potencjał.

Dobre przygotowanie magazynu od podstaw zapewni jego efektywność przed długie lata. Takie działania prowadzą nie tylko do funkcjonalności, ale także do profitów dla naszego portfela.

biznes
produkcja
magazyny
wyposażenie magazynów

frazy kluczowe: biznes, produkcja, magazyny, wyposażenie magazynów


 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Rolnictwo, Budownictwo, Dom, Magazyny

Piszą na tym blogu

Stanisław Kownacki, Kazimierz Trela, Janusz Wójcik

Archiwum

Październik 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Marzec 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Czerwiec 2015, Maj 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Listopad 2014, Lipiec 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013