Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
maj
20 '15

Podstawowe konstrukcje suwnic

Stanisław Kownacki

Stanisław Kownacki

Czym jest suwnica?
Suwnica jest urządzeniem, które pracuje w ruchu przerywanym. Posiada mechanizm podnoszenia i opuszczania tzw. wciągnik lub wciągarkę. Suwnice służą do przenoszenia materiałów w pionie i poziomie, w przestrzeni która jest ograniczona przez trzy czynniki. Są to: długość toru jazdy, szerokość pomostu oraz wysokość opuszczania i podnoszenia.

Podstawowe rodzaje suwnic
Wyróżnia się trzy podstawowe, najczęściej spotykane rodzaje suwnic: pomostową, podwieszaną oraz bramową.

Suwnice pomostowe określane są również mianem suwnic natorowych. Zazwyczaj są one montowane w środku hal przemysłowych. Składają się z pomostu oraz szyn, które instalowane są w górnej części hali. Kratownicowy pomost przetacza się po szynach. Największe modele suwnic pomostowych posiadają kabinę operatora, zaś mniejsze modele mogą być zdalnie sterowane w sposób bezprzewodowy lub przewodowy.
Większość suwnic wyposażonych jest w kilka rodzajów napędów. Stosuje się napęd ruchu pomostu, podnoszenia zawieszenia oraz napęd ruchu ciągnika.

Suwnice podwieszane przesuwają się po specjalnych torach jezdnych, które zostały podwieszone do konstrukcji dachu hali lub magazynu, która już istnieje. Wykorzystywane są przede wszystkim w celu mechanizacji prac transportowych, tam gdzie można w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń hali pod suwnicą.

Suwnice bramowe są zazwyczaj montowane na zewnątrz, na składownikach lub pochylniach w stoczniach. Pomost suwnicy bramowej jest zawieszony na dwóch bocznych mostach, które mają za zadanie związać dwie lub większą ilość bram. Każda z bram posiada podłoże typu kołowego lub szynowego. Największe modele suwnic bramowych posiadają kabinę operatora, zaś mniejsze są zdalnie sterowane.

Remonty i konserwacja suwnic
Remonty suwnic przywracają urządzeniom właściwy stan techniczny. Dzięki nim poprawia się wygląd urządzenia oraz jego efektywność. Suwnica jest również bardziej przystosowana do nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Naprawa suwnic jest wykonywana w specjalistycznych warsztatach naprawczych (np. www.remontazspzoo.eu/naprawa-suwnic.html), gdzie wykonuje się naprawę i wymianę podzespołów mechanicznych i elektrycznych. Urządzenia są również czyszczone, malowane, przechodzą przegląd okresowy itp.

biznes
produkcja
maszyny

frazy kluczowe: biznes, produkcja, maszyny


 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Rolnictwo, Budownictwo, Dom, Magazyny

Piszą na tym blogu

Stanisław Kownacki, Kazimierz Trela, Janusz Wójcik

Archiwum

Październik 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Marzec 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Czerwiec 2015, Maj 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Listopad 2014, Lipiec 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013