Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
październik
10 '17

Filtry oddechowe i inne

Filtry oddechowe i inne

(...) należyte uszczelnienie. Więcej o uszczelnieniach na tej stronie wwwI jeszcze słów kilka, jeśli chodzi o filtry oddechowe zwiększające wydajność maszyn. Każdy sprzęt zużywa się i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, ale jego żywotność można przecież przedłużyć, (...)

Publikacje: biznes, filtr, maszyna, produkcja, przemysł, smarowanie

 
czerwiec
27 '14

Zabezpieczyć się przed wielką wodą

Zabezpieczyć się przed wielką wodą

(...) Powodzie w Polsce nie są niczym dziwnym. Co kilka lat któraś z wielkich rzek – Wisła albo Odra, albo jej dorzecza wylewają powodując wielkie straty nie tylko finansowe, ale również czasami w ludności. Już od wielu lat ludzie próbują zapobiec wylewaniu rzek, lub przynajmniej zmniejszeniu strat spowodowanych tym groźnym żywiołem. Do tego między innymi ma służyć budownictwo hydrotechniczne. Co to są te budowle hydrotechniczne i do czego służą? Są to ogólnie mówiąc budowle, które mają służyć ogólnie rozumianej gospodarce wodnej. Warunki, jakie muszą spełniać są określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2007 roku. Mają pomóc w kształtowaniu zasobów wodnych na danym terenie, a także umożliwić z korzystania z tych wód. Do budowli hydrotechnicznych zalicza (...)

Publikacje: produkcja, przemysł

 
maj
19 '14

Z czego budować hale?

Z czego budować hale?

(...) Hale przemysłowe znajdują bardzo szerokie zastosowania, przede wszystkim jako magazyny i hale produkcyjne. Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć przed zainwestowaniem w tego typu budynek, jest wybór materiału budowlanego. Na rynku istnieje kilka różnych rozwiązań, warto poznać ich wady i zalety.Jedną z możliwości jest budowa hali murowanej. Hale tego typu są zazwyczaj postrzegane jako bardziej wytrzymałe i odporne na działanie warunków zewnętrznych oraz upływ (...)

Publikacje: biznes, budownictwo, produkcja, przemysł

 
maj
19 '14

Trowalizacja - co to jest?

Trowalizacja - co to jest?

(...) Bardzo często powierzchnia produkowanych elementów jest brudna. Zabrudzenia powstają podczas wytwarzania produktów. Często są to osady, które trudno usunąć zwykłymi metodami. Jest to problem w wielu dziedzinach gospodarki, dlatego powstały zakłady specjalizujące się w tego typu usługach. Jest na nie duży popyt w wielu gałęziach przemysłu, na przykład w samochodowym, lotniczym, a szczególnie w odlewniczym.Są różne metody mechanicznej obróbki powierzchni. Jedną z nich jest bębnowanie. W zbiorniku urządzenia umieszcza się wsad, na który składają się zanieczyszczone części oraz luźne ścierniwo. Oczyszczanie przedmiotów następuje podczas ruchu rotacyjnego (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł

 
kwiecień
11 '14

Lakierowanie detali przemysłowych

Lakierowanie detali przemysłowych

(...) Standardowe automaty tokarskie z ostrzami dedykowane do mechanicznego cięcia a także obróbki blach a także detali stalowych wypierane są dziś przez urządzenia, jakie nadają wymagany kształt detalom przemysłowym poprzez ich cięcie laserem. Zasada działania tych frezarek polega na nadtapianiu materiału ciętego w skupionej laserowej wiązce. Wycinarki laserowe umieją wycinać w blachach stalowych zasadniczo przeróżne kształty oraz zagłębienia. Wycinanie laserowe ma jednak swoje wady. Jedną z nich okazuje się być obecność zjawiska utwardzania ciętej krawędzi blachy na skutek podgrzewania do wysokiej temperatury. O ile w przypadku detali przemysłowych, dla jakich obróbka blach została już zakończona, może być to odnotowywane jako zjawisko pozytywne o tyle w momencie, gdy blacha ma podlegać kolejnym obróbkom, jest to zjawisko niepożądane. Po cięciu laserem bardzo trudno fachowo zrealizować zaginanie blach. Na wymienionej wcześniej krawędzi blacha jest twardsza i zagięcie jej wymaga użycia specjalistycznych maszyn do tworzenia profili oraz rowków albo też zakrzywień zewnętrznych oraz wewnętrznych. Prościej za to można tak ucięte blachy spawać. W miejscu spawania blacha jest utwardzona oraz bardziej wytrzymała na oddziaływanie sił i naprężeń.Nowatorską odmianą wycinania laserowego jest grawerowanie laserowe. Jest to technika nie do końca przemysłowa a bardziej wykorzystywana aktualnie jako technologia zdobnicza. Graweruje się detale skórzane, plastikowe, (...)

Publikacje: produkcja, przemysł

 
luty
28 '14

Urządzenia suwnicowe

Urządzenia suwnicowe

(...) Oferta firmy Konex obejmuje:- wagi dźwigowe: Z przeznaczeniem do montażu na haku suwnicy. Zakres pomiaru do 100 t.- suwnice: suwnice pomostowe, systemy suwnic.- uchwyty transportowe (zawiesia): do kształtowników, uchwyty pomocnicze, uchwyty magnetyczne, do palet, do blach elementów niestalowych, do beczek i pojemników, do kręgów i kontenerów, do rur.- narzędzia pneumatyczne oraz podnośniki: pompy elektryczne, cylindry ze śrubą bezpieczeństwa, podnośnik uniwersalny, pompy hydrauliczne, cylindry nisko profilowe i płaskie, cylindry wysoko-tonażowe, (...)

Publikacje: dźwigi, produkcja, przemysł

 
luty
22 '14

Obróbka metali

Obróbka metali

(...) Koncern High-Tech-Industrial to czołowy lider w dostarczaniu do różnych gałęzi przemysłu specjalnych i wysokojakościowych produktów technologicznych a także ich serwisu. Produkty przedsiębiorstwa Polnordea posiadają odpowiednie certyfikaty jakościowe i ekologiczne. Gama produktów zawiera m.in.:Środki antykorozyjne, środki myjące oraz środki dla przemysłu papierniczego: produkty z serii Rust Veto - ogromna gama środków do zabezpieczeń antykorozyjnych: produkty dające różne rodzaje filmu: suchy, przezroczysty, cienki, gruby, neutralizatory odcisków palców, niepalne płyny hydrauliczne, trudnopalne płyny hydrauliczne, płyny technologiczne. Produkty rozpuszczalnikowe, olejowe i na bazie wody, zapewniające ochronę długo i krótkoterminową przy przechowywaniu w pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz.Środki do obróbki wiórowej: Produkty Hocut - są to syntetyczne, wodorozcieńczalne emulsje i chłodziwa. (...)

Publikacje: biznes, produkcja, przemysł

 
styczeń
09 '14

Elementy złączne

Elementy złączne

(...) Przedsiębiorstwo od kilku lat oferuje swoim kontrahentom produkty łączeniowe oraz elementy wciskane wykorzystywane w wielu procesach produkcyjnych. Są to między innymi:- Nitownice do nitów:- pneumatyczne:nitownica SRC - 55, nitownica SR - 3, nitownica SR- 2, nitownica SRC - 55V, nitownica SRC - 56. - ręczne:nitownica HR - 702, nitownica HR - 701, nitownica HR - 706, nitownica HR - 705, nitownica HR - 750, nitownica HR - 708, nitownica HR - 730, nitownica HR - 710. - Bolce do zgrzewania stalowe od MM 1,5 do MM 50 - Śruby nierdzewne, stalowe. - nitonakrętki:CSK-R - kołnierz stożkowy Starlock (wpuszczany), stal ocynkowana, tuleja radełkowana;RH-A - stal ocynkowana, kołnierz stożkowy mini (redukowany);CSK - kołnierz stożkowy Starlock (wpuszczany), stal cynkowana;RH-A-R - stal ocynkowana, tuleja radełkowana, kołnierz stożkowy redukowany;LF-R - stal ocynkowana, (...)

Publikacje: produkcja, przemysł