Centrostal Górnośląski

 

Zaopatrywanie się w Centrostalu Górnośląskim uwalnia od kłopotu kompletowania wyrobów hutniczych u wielu dostawców. Gwarantujemy: szeroki asortyment wyrobów stalowych, niskie ceny, usługi cięcia i transportu.

 
listopad
14 '16

Rozwój własnej firmy czyli zarządzanie jakością

Kazimierz Trela

Kazimierz Trela

Prowadzisz firmę produkcyjną i chciałbyś ją unowocześnić. Nie wiesz od czego zacząć zmianę, tak aby twoi pracownicy stali się bardziej efektywni a produkcja wzrosła bez znaczących wzrostów poziomu kosztów stałych i zmiennych. Do tej pory wszystko działało w odpowiedni sposób, jednak zagłębiając się w fachową literaturę okazało się że powinieneś implementować zmiany mające na celu wprowadzanie na rynek większej ilości produktów, co bardziej istotne jakość twoich produktów powinna być także wyższa. Jeżeli działasz w branży spożywczej, to tym bardziej odpowiedni system zarządzania bezpieczeństwem żywności (np. ISO 22000) staje się kluczowy.

Zauważyłeś także, że najwięksi konkurenci na rynku zagrażają twojej pozycji jako lidera na rynku lokalnym, regionalnym lub krajowym. Nie do końca wiesz jak udało im się to osiągnąć, skoro jeszcze jakiś czas temu byli za tobą daleko w tyle. Też chciałbyś aby twoja rozwijana od wielu lat firma przeszła taką metamorfozę i zostawiła konkurencję daleko w tyle. Najwyższa pora aby implementować we własnej firmie odpowiednie systemy zarządzania jakością. Systemy tego typu w sposób procesowy wprowadzają zmiany w działalności przedsiębiorstwie. Zastanawiasz się pewnie jak wygląda odpowiednie zarządzanie jakością.

Do implementacji systemów zarządzania jakością i system zarządzania środowiskowego najłatwiej i najrozsądniej z punktu widzenia niedoświadczonego w tym aspekcie właściciela firmy zatrudnić odpowiednio wykształconego, doskonale przygotowanego praktycznie specjalistę. Takie rozwiązanie w pierwszym okresie może będzie bardziej kosztochłonne w porównaniu do samodzielnej implementacji systemów, jednak w przyszłości pozwoli na uniknięcie błędów laika w danym temacie. A bez podwalin praktycznych ciężko implementować zmiany we własnym przedsiębiorstwie, nawet jeśli zdobędzie się odpowiednią ilość wiedzy teoretycznej.

biznes
produkcja
rolnictwo

frazy kluczowe: biznes, produkcja, rolnictwo


 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Rolnictwo, Budownictwo, Dom, Magazyny

Piszą na tym blogu

Stanisław Kownacki, Kazimierz Trela, Janusz Wójcik

Archiwum

Październik 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Marzec 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Czerwiec 2015, Maj 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Listopad 2014, Lipiec 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013